Продаж банком вашого кредиту колекторові - що потрібно зробитиПодано заявок: 1 116 Заповнити анкету
Люди, які беруть гроші у борг у банку чи в іншій фінансовій установі повинні чітко усвідомлювати, що рано чи пізно позику потрібно віддати, згідно з умовами підписаного двохстороннього договору. Трапляються випадки, коли позичальники цього не роблять. Якщо позичальник не повертає борг 3-12 місяців, то банк може піти на такий крок, як продаж кредиту колекторам.

Найчастіше продають кредити на невелику суму: споживчі кредити готівкою, швидкі мікрозайми на картку. Це не дивно, адже, подавати в суд на таких позичальників – справа недешева і, відповідно, невигідна для фінансової установи. Продаючи борг колекторам, банк має можливість заробити гроші.

Згідно з законодавством, кредитор має попередити боржника про передачу його боргу колекторському агентству. Якщо цього не відбулося, то дізнатися про те, що ваш кредит передано колекторам можна по кількох ознаках. Перша – це отримання листа-вимоги про погашення боргу не від банку, а від компанії. Друга – закриття рахунку у банку, по якому ви погашали кредит. Третя – вам подзвонили колектори і вимагають віддати позику.

Якщо ваші підозри справдилися і банк справді продав ваш кредит колекторам, слід, в першу чергу, розібратися із законодавством країни. Колекторські компанії добре знають закон і в цьому їх перевага до того моменту, поки ви не найняли юриста або не вивчили законодавство ретельно.

Для того, щоб визначити правові підстави звернення колекторів до позичальника необхідно знати свої права, а саме – ви маєте вимагати номер договору та дані первинного кредитора, його тип (факторинг, представлення інтересів), а також номер і дату оформлення договору між кредитором і колекторами. Для ознайомлення слід вимагати копії документів. Без надання цих даних колекторським агенством є підстави говорити про «вимагання», за яке передбачено кримінальну відповідальність.

Всі ці питання слід вияснити під час розмови з коллекторами. Не потрібно нервувати і показувати незнання закону. Не рекомендується вступати у дискусію. Бажано записувати вашу розмову, включивши функцію запису розмови на телефоні. Про це можна повідомити людину, яка телефонує, адже цей факт стимулюватиме її говорити стримано і ввічливо.

Важливе правило: не потрібно нічого платити коллекторам, перш, ніж ви не переконалися в тому, що банківська установа продала борг на законних підставах. Ви повинні знати, що купуючи право над боргом, колектори набувають статусу нового кредитора і це дозволяє їм вносити корективи у зобов’язання сторін.

Якщо ви переконалися, що колекторське агенство стало вашим кредитором законно, обов'язково треба вислухати їх думку у вирішенні данного питання, пояснити, чому ви не виконуєте своїх зобов'язань. Розпитайте про їх бачення вирішення проблеми. Якщо вам пропонуватимуть реструктуризацію чи рефінансування кредиту, вартує погодитися на такий крок. Якщо ж до вас будуть відноситися некорректно та грубо, треба звернутися у Спілку захисту прав споживача або написати заяву про здирство у поліцію чи прокуратуру, приклавши записи розмов.

Загалом, доцільно вести переговори, бути стриманим та ввічливим, не вестися на провокації і просити про розстрочення і знижку. Часто колекторні агенства йдуть на солідну знижку, адже набувають борги, зазвичай, за безцінь.
Кредит можливо взяти також тут:

Добавить комментарий
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код:
» » Продаж банком вашого кредиту колекторові - що потрібно зробити