Наслідки відкликання ліцензії у банку для його вкладниківПодано заявок: 614 Заповнити анкету
Банки України працюють на основі ліцензії – документа, який підтверджує право на здійснення банківських операцій, залучення коштів на депозити, видачу кредитів та ін. Видається Нацбанком України. Документ розміщений на сайті банку, в ньому вказані всі види дозволених банківських операцій.

Є ряд причин, через які ліцензія може бути відкликана. Основними є скорочення статутного капіталу нижче мінімального рівня, затримка надання звітності чи недостовірні звітні дані, здійснення недозволених операцій, нездатність виконати умови кредиторів, порушення закону про легалізацію одержаних злочинним шляхом доходів.

Після того, як банк втратив ліцензію, відбувається замороження всіх банківських операцій. Нацбанк призначає в цей банк тимчасову адміністрацію, яка встановлює всіх кредиторів і визначає розмір боргових зобов’язань. Відбувається або добровільна ліквідація банку, або оголошується про його банкрутство.

Клієнти банківської установи, яка втратила ліцензію, в першу чергу, мають написати заяву про повернення грошових вкладень. Заява пишеться на адресу тимчасової адміністрації. Слід, також, звернутися у фонд обов’язкового банківського страхування, який гарантує відшкодування клієнтам суми до 200 000 грн. (це в тому випадку, коли банк є учасником системи обов'язкового страхування).
Фонд гарантування вкладів призначає банки-агенти, які протягом 14 днів повертають кошти у гривнях.

Конвертація проходить за курсом Нацбанку на момент відкликання ліцензії. Фонд страхує тільки рахунки фізичних осіб. Вклади, що перевищують 200 000 гривень можна отримати тільки в тому банку, де вони були розміщені. Позичальникам вартує уточнити реквізити нової фінансової установи, якій потрібно буде повертати позичені кошти на колишніх умовах. При відмові погашувати борг слід готуватися до судового позову.
Кредит можливо взяти також тут:

Добавить комментарий
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код:
» » Наслідки відкликання ліцензії у банку для його вкладників