Що робити поручителю, якщо позичальник не платить по кредитуПодано заявок: 769 Заповнити анкету
Багато банків та кредитних організацій при видачі кредиту на велику суму вимагають надати поручителів. Це є своєрідною гарантією, що у тому випадку, коли позичальник по тій чи іншій причині перестане повертати борг, за нього це робитимуть поручителі. Ці люди беруть на себе велику відповідальність, яка може бути повна і часткова. В першому випадку прийдеться повністю повертати борг за позичальника, в другому – частину боргу плюс нараховані відсотки.

Отже, перш ніж ставати поручителем слід усвідомити що процедура не є формальною і віднестися до неї серйозно. Крім того, треба уважно перечитати всі умови договору і врахувати всі ризики, які можуть статися і за які потрібно буде розраховуватися в прямому значенні цього слова.

Якщо все ж сталася неприємна ситуація і ви з поручителя перетворилися на позичальника, слід або виконати свої зобов’язання перед кредитною організацією, взявши всі документи, які підтверджують цей факт або ж домовлятися з кредиторами за реструктуризацію боргу чи надання «канікул». Поручитель має шанс не виплачувати готівковий кредит у випадку, коли він є недієздатний (це має підтвердити мед експертиза) або якщо він опікується батьками-інвалідами чи неповнолітніми дітьми.

Порука може припинитися. Вона припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців з дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя, коли інше не передбачено законом. Якщо строк основного зобов’язання не встановлений або встановлений моментом пред’явлення вимоги, порука припиняється, коли кредитор не пред’явить позову до поручителя протягом одного року з дня укладення договору поруки, якщо інше не передбачено законом (частина четверта статті 559 в редакції Закону № 1414-VIII від 14.06.2016).

Порука припиняється у зв'язку із ліквідацією юридичної особи - боржника та з інших підстав, передбачених ст. ст. 598 - 609 ЦКУ. До припинення поруки, згідно ст.. 559 ЦК України, призводять зміни умов основного зобов'язання, які призвели або можуть призвести до збільшення обсягу відповідальності поручителя (збільшилася відсоткова ставка чи запровадилися додаткові штрафні санкції за прострочення тощо). Порука припиняється лише тоді, коли поручитель не надав згоди на зміну основного зобов'язання.
Кредит можливо взяти також тут:

Добавить комментарий
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код:
» » Що робити поручителю, якщо позичальник не платить по кредиту